URAK Grubunun gönüllü üyeleri her geçen gün Türkiye’nin rekabet avantajının artırılması yolunda elektronik gruplarda somut adımlar atıyorlar.

Otomotiv Sektörü

Grup Adı AutoTurkey
Grup Sayfası http://groups.yahoo.com/group/AutoTurkey
Mail Atın AutoTurkey@yahoogroups.com
Üye Olun AutoTurkey-subscribe@yahoogroups.com
Grup Hakkında Türk Otomotiv Sanayinin Rekabet Gücü Çalışma GrubuMicheal Porter’ın liderliğinde başlayan Türkiye’nin Rekabet    Avantajı (CAT) Projesi’nin girişimleriyle kurulan Türk Otomotiv Sanayii Kümelenmesi çalışma grubu aralarındaki iletişimi bu e-grup vasıtasıyla yapmaktadırlar.
Çalışma grubuna katılmak isteyen herkes bu gruba üye olabilir; Türk otomotiv endüstrisinin rekabet gücünü artırmak, geliştirmek temel amacımızdır.

Girişimcilik

Grup Adı GirSer
Grup Sayfası http://groups.yahoo.com/group/girser
Mail Atın GirSer@yahoogroups.com
Üye Olun GirSer-subscribe@yahoogroups.com
Grup Hakkında GirSer; yeni bir işe başlamak, yürüyen işinizi büyütmek, büyümüş işinizi satmak yada devretmek gibi kurulmuş ya da kurulacak girişiminizdeki başta finansman olmak üzere her türlü pratik uygulamalarin tartışıldığı, değişik uygulamaların paylaşıldığı ve Türkiye’de girişimcilerin önünün açılması için yeni projelerin üretildiği bir iletişim ortamıdır.

Turizm

Grup Adı Sultanahmet
Grup Sayfası http://groups.yahoo.com/group/sultanahmet
Mail Atın Sultanahmet@yahoogroups.com
Üye Olun sultanahmet-subscribe@yahoogroups.com
Grup Hakkında Sultanahmet · turizmcileri bir araya getiren bir fikir alışveriş platformudur.Türk turizmindeki doğru stratejileri belirlemek ve bunları hep birlikte uygulamak için çalışan grup alanında Türkiye’nin en etkili ve büyük grubudur.

Genetik

Grup Adı Turkeygenetics
Grup Sayfası http://groups.yahoo.com/group/turkeygenetics
Mail Atın turkeygenetics@yahoogroups.com
Üye Olun turkeygenetics-subscribe@yahoogroups.com
Grup Hakkında
Bu liste genetik konusunda fikir sahipleri ile sermaye sahiplerini bir araya getirip yeni firmalar kurulmasını amaclar.Önümüzdeki günlerin en popüler konularindan biri olacak genetik dünyasina ilgi duyanlar için!

Teknoloji

Grup Adı TurkeyHighTech
Grup Sayfası http://groups.yahoo.com/group/turkeyhightech
Mail Atın TurkeyHighTech@yahoogroups.com
Üye Olun TurkeyHighTech-subscribe@yahoogroups.com
Grup Hakkında Yüksek Teknoloji ve Türkiye konusundaki gerek teknolojik gerek sosyal gelişmeyi sağlamak amacıyla biraraya gelmiş Türkiye’nin en büyük ve güçlü grubudur.Başta bilişim sektörü olmak üzere, yüksek teknoloji konularında ülkenin küresel rekabet gücünün artırılması için gerekli hedef ve stratejilerin oluşturulması ve bu hedef ve stratejilerin uygulamaya geçirilmesi bu grubun konusunu oluşturur.

Yerel Kalkınma

Grup Adı Yerel_kalkinma
Grup Sayfası http://groups.yahoo.com/group/yerel_kalkinma
Mail Atın yerel_kalkinma@yahoogroups.com
Üye Olun yerel_kalkinma-subscribe@yahoogroups.com
Grup Hakkında Bu grup  Uluslararası Rekabet Araştırmaları Kurumu tarafından Türkiye’de yapılmakta olan yerel kalkınma çalışmalarının iletişim platformu olarak oluşturulmuştur.

Sinema

Grup Adı Yesilcam
Grup Sayfası http://movies.groups.yahoo.com/group/yesilcam
Mail Atın yesilcam@yahoogroups.com
Üye Olun yesilcam-subscribe@yahoogroups.com
Grup Hakkında Sinema Endüstrisinin küresel rekabet yarışında gücünü artırmak için stratejilerin oluşturulması ve bu stratejilerin uygulamaya geçirilmesi amacıyla bu grup kurulmuştur.